- Pomoc


Pomoc
Dział Pomoc zawiera najważniejsze informacje dotyczące działania serwisu noyapo.com. Jeżeli jesteś tu pierwszy raz powinieneś przeczytać ten dokument, aby uniknąć problemów w trakcie użytkownika serwisu.

W przypadku braku odpowiedzi na nurtujące pytania, proszę pisać na admin@noyapo.com
Jak zacząć?
Jeżeli jesteś na naszej stronie pierwszy raz i chciałbyś wziąć udział w tym projekcie powinieneś przeczytać najpierw ten krótki poradnik.

1) Rejestracja

Musisz się zarejestrować. Jest to podstawowy wymóg - tylko zarejestrowani użytkownicy mogą edytować i pisać nowe teksty. Rejestracja jest też wymagana na forum. W formularzu, który znajduje się pod adresem http://noyapo.com/register.php musisz podać jedynie adres e-mail, login oraz hasło.

Rejestrując się zyskujesz nowe przywileje. Nie tylko możliwość dodawania nowych materiałów, ale również możliwość komentowania, obserwowania tematów oraz tekstów jak i również możliwość centralnego zarządzania swoimi materiałami.

2) Zapoznanie się z zasadami

Bardzo wielu użytkowników przystępuje do edycji haseł bez zapoznania się z podstawowymi zasadami!
Poświęć 5 min. w celu zapoznania się z naszym systemem! Podstawowy link, który powinieneś zapamiętać to:

Opisują one jak powinno wyglądać formatowanie tekstów, jakich zasad się trzymamy przy tworzeniu nowych haseł.

3) W czym możesz pomóc?

Zachęcamy do współpracy. Skorzystają na tym wszyscy.
Zasady redagowania artykułów

Podstawowe reguły

  • Serwis noyapo.com jest wortalem poświęconym programowaniu oraz ogólnie internetowi, opisujemy tutaj tylko zagadnienia związane z komputerami, internetem i programowaniem.
  • Niezalecane jest dublowanie treści znajdujących się w innym artykule.
  • Unikaj stosowania kolorów w tekście.
  • Stosuj polskie znaki!

Język


Unikaj stosowania potocznych pojęć, żargonu, staraj się pisać poprawną polszczyzną, nie używaj uśmieszków . Pamiętaj! Opisując daną funkcję napisz pare zdań, do czego owa funkcja służy, co może się stać w wypadku gdy podamy błędne parametry. Również publikąc kod w działe Gotowce nie wklejaj samemgo kodu! Napisz pare zdań tytułem wstępu, opisz co dany kod robi, wymagane komponenty itp (to samo tyczy się kategorii FAQ w działach serwisu).

Zobacz też


Bardzo dobrą praktyką jest umieszczanie na końcu strony odnośników do stron, które mogą być powiązane z tematyką artykułu lub zawierają więcej informacji na dany temat. Oto jak może wyglądać taka sekcja:

Wypunktowanie tworzymy przy pomocy znaku gwiazdki (*).